VI Festiwal Biegu Rzeźnika w wirusoodpornej wersji odbędzie się w dniach 6-14 czerwca. Organizacja imprezy wymaga co prawda dostosowania się do obecnej, zwariowanej sytuacji, ale myślę, że warto się dostosować po to, żeby wyjść w końcu z domów i pobiegać po prawdziwych górach. Podstawowe założenie imprezy pozostaje jednak niezmienione: dobrze się bawić biegając po górskich szlakach. Na wszystkie biegi rozciągamy też klasyczną rzeźnicką zasadę: zwycięzcami są wszyscy, którzy je ukończą.
Dostosowanie się do ograniczeń wprowadzonych w imię walki z koronawirusem to zmiana logistyki całego Festiwalu: przedłużenie imprezy oraz przeorganizowaniu tras w taki sposób, aby wszystkie trasy zaczynały się i kończyły w jednym miejscu.
Startujemy indywidualnie (w Rzeźniku – parami), w dowolnym dniu i momencie (zgodnie z zadeklarowanym wyborem przedziału czasowego) w taki sposób, aby dobiec do mety w regulaminowym limicie (limity będą zliberalizowane). Jest w tym trochę z konwencji biegu wirtualnego, ale biegamy po realnych, oznakowanych trasach. Dzięki temu na szlakach będzie luźno i bezpiecznie.
Dla Waszego bezpieczeństwa musimy zrezygnować z tych punktów programu, które wiązały się z obecnością wielu ludzi w jednym miejscu i czasie. Nie będzie wspólnych startów, nie zbudujemy festiwalowego miasteczka ani expo, biuro zawodów w tradycyjnej formie będzie ograniczone do minimum (każdy będzie musiał wydrukować swoją kartę zawodnika sam i ją nam dostarczyć – w zamian za pakiet i numer startowy), nie będzie punktów odżywczych na trasie (niezbędne zaopatrzenie otrzymacie w pakietach startowych, wodę dostarczymy), nie będzie dekoracji, ani odpraw. Raczej nie będzie biegów dla dzieci… W miejscach publicznych (w kontekście Imprezy dotyczy to przede wszystkim Cisnej) będziemy musieli się poruszać w maseczkach i oczywiście, będziemy musieli się stosować do wszystkich aktualnie obowiązujących okołowirusowych ograniczeń. Jakie regulacje będą obowiązywały w czerwcu – zobaczymy wszyscy. Na pewno na bieżąco będziemy reagować na aktualną sytuację i dostosowywać do niej ostateczne warunki rozegrania Festiwalu.
Dla osób, które będą chciały zrezygnować z udziału w imprezie przygotowujemy możliwość rezygnacji i zwrotu kosztów w postaci voucheru do wykorzystania na naszych imprezach w ciągu kolejnych trzech lat. Dla osób które są zdecydowane pobiec, zapisy i przepisywanie pakietów będzie możliwe do końca maja. Szczegółowe informacje opublikujemy za kilka dni wraz z aktualnymi regulaminami biegów.
VI Festiwal Biegu Rzeźnika – w takiej formule – objęty jest honorowymi patronatami Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Sportu oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.
Trzymajcie kciuki i do zobaczenia w Bieszczadach!
Mirek
W związku z ograniczeniem możliwości przenoszenia się wirusa Organizator rezygnuje z punktów programu które grupowały uczestników:
- Organizacji miasteczka festiwalowego,
- Biura zawodów w tradycyjnej formie,
- Expo, czyli targów towarzyszących imprezie,
- Masowych startów biegów,
- Strefy mety,
- Punktów odżywczych na trasie biegów (zawodnicy otrzymają odżywki i prowiant w pakietach startowych),
- Zorganizowanych stref kibicowania,
- Tradycyjnej odprawy i uroczystego zakończenia wraz z dekoracją zawodników,
- Biegów dla dzieci, koncertów oraz innych atrakcjach związanych z funkcjonowaniem miasteczka biegowego.
Ponadto organizator rezygnuje z nadania wyzwaniu charakteru rywalizacji sportowej. Nie będzie przeprowadzonej klasyfikacji z uwagi na zajęte miejsca, nie odbędą się dekoracje. Nie będą uznawane ewentualne rekordy trasy.
Organizator zapewnia:
- Wydłużenie okresu festiwalu – wyzwania do 7 dni (8-14 czerwca)
- Przeorganizowanie tras biegów w celu uproszenia logistyki wydarzenia,
- Oznakowanie tras biegów w terenie oraz w aplikacji internetowej,
- Przeniesienie większości funkcji Biura Zawodów do Internetu (m.in. odprawa online),
- Ograniczone do minimum biuro zawodów, działające w dniach Festiwalu w godzinach od 6.00 do 24.00,
- Przekazanie zawodnikom pakietów startowych zawierających wszystkie informacje niezbędne do bezpiecznego startu i pokonania wyzwania, numer startowy, prowiant, oraz ewentualne pamiątkowe gadżety,
- Uczestnicy otrzymają maseczki ochronne do noszenia w miejscach publicznych,
- Monitoring zawodników na trasie poprzez aplikację mobilną,
- Opiekę medyczną oraz zabezpieczenie GOPR,
- Stały kontakt telefoniczny i internetowy dla zawodników biorących udział w wyzwaniu,
- Pamiątkowy medal dla zawodników, którzy ukończyli wyzwanie,
- Prowadzenie klasyfikacji na podstawie wyników ujawnionych na platformie np. Strava dla celów statystycznych i historycznych