W procesie partycypacji społecznej planowanego projektu Sportowe Bieszczady udział wzięło 5 instytucji oraz 6 grupy osób aktywnie działających na rzecz rozwoju turystyki w regionie, w tym 2 ze Słowacji.
W spacerach badawczych udział wzięli przedstawiciele grup z polskiej i słowackiej strony.
Formy przeprowadzonej partycypacji,
Wywiad indywidualny – przedstawiciele Nadleśnictwa Cisna, z Panią Renatę Szczepańską- Wójta Gminy Cisna, z Panem Piątkowskim Adamem- Wójtem Gminy Solina, przedstawiciele Nadleśnictwa Lesko, przedstawiciele Nadleśnictwa Baligród oraz z 4 grupami osób działającymi w sferze turystyki.
Odbyliśmy 4 spacery badawcze, 2 spotkania konsultacyjne z osobami aktywnie działającymi na rzecz promocji turystyki w regionie, w tym 1 spotkanie na Słowacji.
Zgłoszone w trakcie konsultacji postulaty wpłynęły na ostateczny kształt projektu. Uwzględniono sugestie pracowników Nadleśnictwa Cisna oraz mieszkańców oraz władz i przedstawicieli rozmaitych instytucji Gmin Cisna, Solina i Powiatu Snina dotyczące przebiegu oznaczanych tras.
Po konsultacjach dodano do projektu 4 trasy łącznikowe między drogą Solinka-Roztoki a pasmem granicznym oraz trasę Ruskie-Przełęcz nad Roztokami.
W Polańczyku na spotkaniu z lokalnymi przedsiębiorcami i przedstawicielami lokalnych biur podróży zainteresowanych tematyką projektu oraz jego efektami przeanalizowano wspólnie przebieg trasy z Polańczyka do Cisnej.
W czasie konsultacji po obu stronach granicy zainteresowanie projektem wyrazili przedstawiciele branży turystycznej, którzy widzą w projekcie wzbogacenie swojej oferty. O projekcie rozmawiano również w czasie Spotkania konsultacyjne w Medzilaborcach z przedstawicielami słowackich i polskich partnerów Transgranicznego Obszaru Funkcjonalnego Kremenaros.